Dodano: 2020-11-30, Roraty

Przedszkole, I - III                         klasy IV - VI                        klasy VII - VIII

Roraty – tak nazywana jest Msza św. wotywna do Najświętszej Maryi Panny, odprawiana w Adwencie. Nazwa „Mszy św.” pochodzi od słów introitu, który zaczyna się od słów: rorate caeli desuper – spuśćcie rosę niebiosa. Przy ołtarzu pali się wówczas „roratka” – świeca ozdobiona białą wstęgą, symbolizująca Maryję, a wierni trzymają w dłoniach zapalone świece, które rozświetlają mroki świątyni i są znakiem oczekiwania na przyjście Chrystusa.

W związku z obecną sytuacją pandemiczną w tym roku zapraszamy wszystkie dzieci (z naszej parafii) do włączenia się w tę modlitwę przez transmisję on-line z naszego kościoła parafialnego, każdego dnia o godzinie 18. Proponuję również aby chętne dzieci włączyły się w codzienne wykonanie zadania w swojej kategorii wiekowej. Każdego dnia o godzinie 20 będzie przesyłane zadanie, które będzie trzeba odesłać do godz. 18 dnia następnego. Zadania przesyłamy na adres roraty20xx@gmail.com.

Serdecznie zapraszam do włączenia się we wspólne czuwanie adwentowe. Chociaż nie możemy pójść z lampionem i być razem w kościele, niech nasze serca będą połączone duchowo, a czas wspólnych działań na odległość, niech zaowocuje w nas wzrostem wiary, nadziei i miłości.

Wasz Proboszcz

Ks. Mirosław Skórnicki