Dom Katolicki

Dom Katolicki został wybudowany ze składek parafialnych w 1913 roku, w czasie gdy proboszczem był ks. Stefan Jankiewicz. Dom ten służył bractwom i stowarzyszeniom katolickim, posiadał salę ze sceną, która była wykorzystywana do przedstawień i akademii. Było także pomieszczenie na bufet, wykorzystywane kiedy odbywały się zabawy. W 1927 roku ks. Julian Wolniewicz zelektryfikował obiekt, oraz zakupił aparat filmowy. Od tego czasu w domu katolickim funkcjonowało kino parafialne. W okresie okupacji Niemcy zabrali aparaturę filmową, której nie udało się po wojnie odzyskać.

Obecnie Dom Katolicki nadal jest w posiadaniu parafii, ale jest wydzierżawiany lokalnemu samorządowi i służy dla potrzeb mieszkańców wsi Słupia.