Dzwonnica

Dzwonnica została wybudowana w 1874 roku, w czasie gdy proboszczem był ks. Józef Dynkowski. Jak podają kroniki, wcześniej "na wstyd i hańbę dwa dzwony wisiały na topoli". Na dole nowej dzwonnicy była brama prowadząca na cmentarz przykościelny, w górnej części mieściły się dwa duże dzwony, mała sygnaturka, a od strony drogi figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.
W 1925 roku ks. Julian Wolniewicz zamontował dwuskrzydłową bramę, która została wykonana w ślusarni artystycznej A. Markowskiego w Poznaniu.
W czasie I wojny światowej jeden z dzwonów został skonfiskowany przez Niemców. W jego miejsce w 1938 roku ks. Julian Wolniewicz sprawił nowy dzwon, wykonała go firma A. Białeckiego z Poznania. Dzwon zaprojektowany na ton "h" sprawdził ks. prof. Wacław Gieburowski, a poświęcił ks. prob. Wolniewicz 3 maja 1938r. Na dzwonie jest napis: Święty Andrzeju Bobolo módl się za nami. Fundowała parafia Słupska R.P. 1938"

Parafia Słupia  Parafia Słupia