Kaplica w Sapowicach

Starania ks. Alfreda Wittke o działkę pod Dom Katechetyczny w Sapowicach rozpoczęły się już w 1982 roku. 26 marca 1983 roku Kuria Metropolitalana zatwierdziła projekt A (z płaskim dachem). 19 września powstał Komitet Budowy Domu Katechetycznego w składzie: ks. Alfred Wittke, Jan Szcześko, Alojzy Grygiel, Stefan Dybionka, Stanisław Weroniczak, Władysław Walkowiak, Józef Zimny, Marian Walkowiak, Zdobysław Bęben, Jarosław Lubański. 14 grudnia w Biurze Notarialnym w Poznaniu podpisano Akt Notarialny przekazujący w wieczyste użytkowanie działkę 162/3 celem budowy na niej Domu Katechetycznego.

Budowa rozpoczęła się 24 marca 1984 roku, 18 listopada dom katechetyczny z kaplicą był w stanie surowym. W sobotę 8 czerwca 1985 roku ks. prob. Alfred odprawił tam Mszę św. z procesją. Mimo trwających ciągle prac, kaplica była już wykorzystywana do sprawowania Mszy św. i nabożeństw.

4 grudnia 1986 roku ks. abp Jerzy Stroba erygował wg Prawa Kanonicznego kaplicę w Sapowicach pod wezwaniem św. Piotra Apostoła.

W środę 29 kwietnia odbyła się uroczystość poświęcenia kaplicy i salek katechetycznych. Dokonał tego ks. bp Stanisław Napierała.

Parafia Słupia Parafia Słupia Parafia Słupia Parafia Słupia
Parafia Słupia Parafia Słupia

Parafia Słupia Parafia Słupia Parafia Słupia

Fragment przemówienia parafianina Zbysława Bębna:

"Ekscelencjo! Dobiega końca nasza wspaniała uroczystość, jedyna w historii Sapowic - poświęcenia kaplicy św. Piotra Apostoła. Tam gdzie człowiek żyje i pracuje musi być także miejsce dla Boga, musi być mieszkanie gdzie Bóg się znajduje, aby człowiek miał możność kontaktowania się z Nim. I ta kaplica jest tym  miejscem gdzie człowiek spotyka się ze swoim Bogiem przez modlitwę, sakramenty święte i jego obecność w Eucharystii. Tu spotyka się ziemia z niebem. Nigdy mieszkańcy Sapowic nie będą mieszkali sami w tej wiosce - tylko z Bogiem - to nas cieszy i daje nowe siły w naszej codzienności..."

Parafia Słupia   Parafia Słupia   Parafia Słupia   Parafia Słupia

Parafia Słupia   Parafia Słupia   Parafia Słupia   Parafia Słupia