ks. Maciej Kazimierz Krajewski

Urodził się w 1755 roku, święcenia kapłańskie przyjął 31 marca 1781. Nie znamy parafii w których wcześniej pracował. Prezentę na probostwo w Słupi otrzymał 25.03.1783 od Katarzyny z Raczyńskich Radolińskiej - właścicielki dóbr w Słupii. W urząd proboszcza wsprowadził go 5 kwietnia dziekan ks. Anastazy Prolewicz - proboszcz w Wirach. Ks. Krajewski był w Słupi 26 lat do roku 1809, potem przeniósł się do Konojadu, gdzie zmarł 21.09.1827r.

Wydaje się, że jego działalność ograniczała się do reperacji kościoła, będącego w bardzo złym stanie. Za jego czasów rozebrano sygnaturkę, która groziła zawaleniem, a ogrodzeniem kościoła zajął się na własny koszt prefekt Seminarium w Poznaniu Maciej Krzywański. Proboszcz Krajewski nic nie zdziałał aby ratować popadający w ruinę kościół i wydaje się, że to on był przyczyną odejścia z parafii.

Źródło: Józef Kluczyński "Parafia pw. Wszystkich Świętych w Słupi w latach 1773-1945." Poznań 1976r. (mps)