ks. Michał Greinert

Urodził się 1 października 1844 r. w Hucie Przedborskiej, powiat Ostrzeszów. Początkowo pobierał naukę w Ludwikowie, w powiecie Odolanowskim. Do szkoły elementarnej chodził w Ostrowie, gdzie też uczęszczał do gimnazjum, które ukończył zdobyciem matury 12 marca 1866r. W tym samym roku wstąpił do Seminarium Duchownego i otrzymał święcenia w roku 1870. W tym roku został mianowany wikariuszem w Rydzynie. Z Rydzyny został przeniesiony w 1871 do Kruszwicy, gdzie był wikariuszem przez cały okres walki kulturnej. 27.11.1887r. mając prezentę patrona na beneficjum proboszczowskie w Piaskach, otrzymał tymczasowy zarząd tej parafii. Później był w Dakowych Mokrych i 2 lipca 1887r. został mianowany administratorem substytutem ks. Słomińskiego w parafii Potulice dekanat rogoziński. 2 września przeniósł się do Modrza jako wikary substytut ks. dziekana Wawrzyńca Chybickiego. W Modrzu był przeszło pół roku i 16 kwietnia otrzmał komendę na probostwo w Słupii. Majątek kościelny przejął z rąk ks. Krakowskiego 22 maja 1888r. W Słupi przebywał bardzo krótko bo już 22 stycznia 1889 przekazał cały majątek nowemu proboszczowi ks. Anderszowi. Ze Słupi przeniósł się do Kołaczkowa dek. miłosławski, stamtąd przeszedł na emeryturę. Zmarł 26 marca 1916 r. w Pogrzybowie. Grób jego znajduje się na cmentarzu przykościelnym w Kołaczkowie, nagrobek wykonany jest ze sztucznego granitu.
Ks. Greinert w Słupi przebywał tylko 8 miesięcy i z tego powodu nie rozwinął większej działalności. Przypuszcza się, iż jego pobyt w Słupi ograniczał się tylko do oczekiwania na inną, lepszą placówkę.

Źródło: Józef Kluczyński "Parafia pw. Wszystkich Świętych w Słupi w latach 1773-1945." Poznań 1976r. (mps)