ks. Tomasz Nawrocki

Nie znamy daty i miejsca jego urodzenia, ani wcześniejszych placówek. Wiadomo, że bezpośrednio przed objęciem Słupi pracował w kościele w Jaktorowie (dek.Kcyń). Prezentę na proboszcza otrzymał od Macieja Małachowskiego - kolatora i właściciela Jeziorek. Kanonicznie objął parafię 16 maja 1809 i był w Słupi do 1811r. Nie udało się ustalić na jaką parafię się udał, należy jednak przypuszczać, że przeszedł do diecezji gnieźnieńskiej.

Nie znamy przyczyn tak krótkiego pobytu w Słupi, można przypuszczać, że przyczyną rezygnacji był zły stan kościoła, który potrzebował natychmiastowego remontu. Na początku 1811 roku pokryto dach świątyni jednak całkowicie kosztem patronów Małachowskich. Działalność proboszcza ograniczała się do wypełniania obowiązków duszpasterskich w oczekiwaniu na lepszą placówkę.

Źródło: Józef Kluczyński "Parafia pw. Wszystkich Świętych w Słupi w latach 1773-1945." Poznań 1976r. (mps)